Yurtdışında Sertifikalı Mesleki Eğitim

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/02/1009202/atlantisedu.com/public_html/func.php on line 448
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/02/1009202/atlantisedu.com/public_html/func.php on line 448

 “ YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ DIŞINDA ÇOK CAZİP BİR

ALTERNATİF DE MESLEKİ SERTİFİKA VE DİPLOMA PROGRAMLARIDIR ”


Mesleki sertifika yada diploma programları, çoğunlukla kendi mesleğinde bir konuda ya da dalda uzmanlaşmak isteyen, mesleki uygulama ve becerilerini geliştirmek isteyen kişilerin tercih ettiği eğitim şeklidir.Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/02/1009202/atlantisedu.com/public_html/func.php on line 448

Belli bir meslekte çıraklıktan eğitim almış olan ya da lisans eğitimi sonrasında mesleğinde master eğitimine devam etmeden belli konularda uzmanlaşmak isteyen adaylar, meslek geliştirme ve mesleki uygulamaları öğrenme yönlerinden büyük avantajlar getiren bu programları son yıllarda artan oranlarda tercih etmeye başlamaktadırlar.

Bu amaçla, adaylar Türkiye'de birçok enstitü, kolej ve üniversite bünyesinde uygun olan programlara devam edebildikleri gibi yurtdışında bir çok farklı gelişmiş ülke üniversiteleri ve kolejleri bünyesinde düzenlenmekte olan ve bir çok farklı meslek dalında mesleki sertifika ya da diploma programlarına da devam edebilme şansına sahiptirler.

Özellikle mühendislik, işletme, finans, bankacılık, ziraat, veterinerlik, güzel sanatlar, aşçılık, müzik, kaptanlık, pilotluk, turizm, dış ticaret uygulamaları gibi bir çok başlık altında mesleki sertifika ve diploma programları düzenlenmektedir. Öncelikle moda, tasarım ve mimarlık gibi konularda İtalya ve Fransa, İşletme yönetimi, dış ticaret, mühendislik gibi dallarda ABD, Kanada, Almanya, İngiltere gibi ülkeler, Otomotiv ve sanayi tasarımı ve mühendisliği ile kimya gibi dallarda Almanya, Avusturya, Avustralya gibi ülkelerde verilen mesleki sertifika ve diploma programları Dünyada büyük rağbet görmekte ve geçerliliğe sahip olmaktadır.

Programlar 4 hafta ile 18 ya da 24 haftaya varabilen farklı sürelerde uygulanmaktadır. Yine bazı mesleki diploma programları teorik eğitim ile staj uyglamasını birlikte sunmaktadırlar. Böylelikle öğrencilerin teorik eğitimlerini uygulama eğitimi ile pekiştirmelerine fırsat verebilmektedirler. Bununla birlikte öğrenciler bir taraftan mesleki bilgi ve beceri düzeylerini geliştirirken diğer taraftan yabancı dil düzeylerini ve mesleki yabancı dil bilgi ve becerilerini de geliştirebilme fırsatını yakalamış olacaklardır.

Bu nedenle ileri teknolojik destek altında eğitim veren gelişmiş ülke üniversitelerinde mesleki sertifika ya da diploma programlarına katılan öğrencilerimiz, aynı anda iki yönlü fayda sağlayabileceklerdir.

Diğer bir konu ise lisans ve master programlarının eğitim ücretlerinin yüksek olmalarına karşın, mesleki sertifika ve diploma programlarında maliyetler çoğunlukla çok daha düşüktür. Maliyetler program türleri, uygulamalı staj konuları, eğitim süreleri gibi yönlerden farklılıklar göstermektedir.

Yurtdışında mesleki sertifika ve diploma programlarına katılmak isteyen adaylardan öncelikle programı sürdürebilmeleri için orta ya da ileri düzeyde yabancı dil bilmeleri istenmektedir. Bu nedenle bu tür programlara katılmak isteyen öğrencilere program öncesinde ihtiyaca göre 4 ile 24 hafta arasında değişen sürelerde yabancı dil kursuna gitmeleri özellikle önerilmektedir.

Yine bazı mesleki sertifika ya da diploma programlarına katılım için mesleki yeterlilik ya da iş tecrübesi gibi farklı koşullar da uygulanabilmektedir. Ancak koşullar bir üniversitede lisans, master ya da doktora programına kabul koşulları gibi ağır olmamaktadır.

Özellikle mesleğinde belli bir dalda ya da konuda uzmanlaşmaya önem veren ya da belli bir meslek sahibi olarak kısa zamanda çalışma hayatına atılmak isteyen gençler için, mesleki sertifika ve diploma programları uygun maliyetlerde bu bilgi ve becerileri kazanmalarına imkan tanıyacak eşsiz bir fırsattır.

Atlantis olarak, yurtdışında mesleki sertifika ve diploma programlarına katılmak isteyen adaylarımıza öncelikle ilgilendikleri meslek dalında uygun program seçimleri, bütçelerine ve koşullarına en uygun ülke ve okul seçimleri, seçimi yapılan programlara başvuruların yapılması ve vize işlemleri ile diğer hazırlıklarda titiz ve aşamalı danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Bu programlara katılmak isteyen adayların her birisi için ayrı ayrı araştırma, değerlendirme ve başvuru hizmetleri sunmaktayız. Çünkü her adayın koşulları, beklentileri, bütçeleri, ilgi alanları kesinlikle birbirinden farklı olduğundan yapılacak danışmanlığın da buna paralel olarak ayrı ayrı ve detaylı bir çalışma şeklinde yapılması gerekliliğine inanmaktayız.


Bilgi almak ve soru sormak için bu formu kullanabilirsiniz
Adınız *
E-mail adresiniz
Konu *
Mesaj *

*Güvenlik kodu
Güvenlik kodu
Lütfen güvenlik kodu->


  • wlc
  • geos
  • inlingua
  • ec
  • lsi
  • uic


© 1997-2016 Atlantis Yurtdışı Eğitim